Gaziantep’te faaliyet gösteren bazı sivil toplum kuruluşlarımızın temsilcilerinden oluşan heyet, Vali Ali Yerlikaya’yı makamında ziyaret etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Vali Yerlikaya, Gaziantep’te y..
Gaziantep Büyükşehir belediye başkanı Sayın Fatma Şahin beraberindeki heyetle vatan ve millet iradesi savunmasına yaptığı katkılardan dolayı Cihander'e teşekkür ziyaretinde bulundular. Ziyarette derneğimizin eğitim ve kü..
15 Temmuz 2016 gecesi iç ve dış karanlık mihrakların güzel Türkiye'mizi işgal girişimine karşı aynı gece ve müteakip 27 gece boyunca Cihander ve Gaziantep'in sivil toplum kuruluşları ve en önemlisi canını kurşunlara sipe..
20 Haziran 1 Temmuz arası Gaziantep Büyükşehir Belediyemizin destekleriyle gerçekleşen Ramazan Buluşmaları Ulu Cami yanında 100.Yıl parkında gerçekleşti. Her gün ülkemizin tanınmış 2 veya 3 yazarının söyleşisinin yer ald..
Gaziantep'a vali olarak atanan Sayın Ali Yerlikaya'ya derneğimiz yönetim kurulu olarak hayırlı olsun ziyaretinde bulunuldu. Ziyarette eğitim alanında ülke gerisinde kalan Gaziantep'imiz için gerek bürokrasi gerekse sivil..
Aralarında Cihander'in bulunduğu Gaziantep Gönüllü Kuruluşlar olarak İHH'ya yapılan hukuksuz ve menfi propagandayı kınamak için basın açıklaması yapılmıştır. Yardım kuruluşlarını batı ülkelerinin emriyle terörist gösterm..
Aralarında Cihan Eğitim Kültür ve Araştırma Derneği (Cihander) inde bulunduğu Gaziantep'te faaliyet gösteren 24 sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar Yeşil camide ikindi namazı sonrası kırkayak parkına kadar ..
Gaziantep Üniversitesi Onkoloji hastanesi pediatri bölümünde yatmakta olan çocuklarımız dernek üyelerimiz tarafından ziyaret edilerek çeşitli hediyeler verildi. Ziyarette Pediatri bölümünde görev yapan doktorlar, lösemin..
2012-2013 yılı eğitim öğretim yılının bitmesiyle beraber her yıl yapılan ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik Yaz okulu bu yıl da yapıldı. Öğrencilerin severek öğrenmesine hedefleyen projede milli, manevi, kültürel ..
Hayrat Vakfı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında yapılan protokolle yurt genelinde uygulanan Osmanlı Türkçesi kurslarını başarıyla bitirenler için Şahinbey Kültür Merkezinde sertifika töreni düzenlendi. ..
Hayır hizmetlerinde kullanılmak üzere tertiplenen kermes 17-18-19 Mayıs 2013 tarihleri arasında Uğur Plaza AVM de yapıldı. Kermeste birbirinden güzel gıda, ev tekstili, çeyiz, kitap, el işleri sergilendi. Kermeste en faz..
Hz.Muhammed (a.s.v.) Efendimizin milâdi doğum günü olan 20 Nisan 2013 de Şehitkamil Kültür ve Kongre Merkezinde mevlid programı yapıldı. Sinevizyon gösterisinin ardından Ahmet Husrev Tuncer Hocanın Kur'ân-ı Kerim tilavet..
Bedîüzzaman Hazretlerinin vefatının 53. yıldönümü dolayısıyla düzenlenen program Şehitkamil Kültür ve Kongre merkezinde 23 Mart 2013 tarihinde yapıldı. Sinevizyon gösterisi ile hayatından kesitler sunularak program başla..
Gaziantep’in düşman işgalinden kurtuluşu olan 25 Aralık 1921 ile Mehmet Akif Ersoy’un vefat yıldönümünün bir arada işlendiği gece Şehitkâmil Kültür Merkezinde yapıldı. Aralarında Cihan Eğitim, Kültür ve Araştırma ..
Cihan Eğitim Kültür ve Araştırma Derneği ile Milli Eğitim Müdürlüğü arasında yapılan protokolle Okullar Hayat Bulsun projesi kapsamında ilköğretim öğrencileri için tertiplenen Öğrenmeyi Seviyorum Projesi Yaz Okulunda baş..
Gimdes ile birlikte gerçekleştirilen Helal lokma paneli 20 Mayıs 2012 Pazar günü saat 13:00 de Şahinbey Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Panele Gimdes başkanı Sayın Hüseyin Kâmi Büyüközer, Gimdes Başdenetçisi ve Tekni..
Cihander başkanı Uğur Taşdemir ve derneğimiz yönetim kurulu, Şahinbey Kaymakamı olarak Gaziantep'e atanan Sayın Uğur Turan'a hoşgeldiniz ziyaretinde bulundular. Daha önceki kaymakamlık yaptığı Tokat Niksar ilçesinden göz..
TOBB liderliğinde oluşturulan 21 sivil toplum örgütünün desteklediği Anayasa Platformu toplantılarının Gaziantep ayağı TBMM başkanı, partilerin anayasa komisyonu üyeleri, ve STK temsilcilerinin katlımıyla 15.04.2012 de O..